Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli şirketler varken, Amerikalı firmaların reklam ajanslığına soyunmanın adı mandacılıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte üçüncü gününde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda devam eden Teknofest’e katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Atatürk Havalimanı havacılık ve uzay çalışmalarımızın merkezi olacak” kelamlarına reaksiyon göstererek, “Milli teknoloji projelerinin sergilendiği Teknofest’e konut sahipliği yapan şu havalimanımızı Amerikalı bir şirkete vermeyi taahhüt etti. Ülkemize, milletimize ve ordumuza hizmet eden yerli ulusal şirketler varken, Amerikalı firmaların reklam ajanslığına soyunmanın ismi mandacılıktır” dedi.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Teknofest kendi alanında bir markaya dönüştü. Bu yılki teknoloji bayramımızı evvel İstanbul’da, akabinde da inşallah Ankara’da yapıyoruz. Bu yıl 81 vilayet ve 96 ülkeden 333 bin ekip, 1 milyon yarışmacı müracaatına ulaştık. Bu vesileyle 6 Şubat sarsıntıları sonrasında milletimizin imdadına koşan T3 Vakfı’mızı ve Baykar şirketini tebrik ediyorum. Baykar asrın felaketi karşısında sergilediği örnek duruşla bu milletin öz evladı olduğunu bir kere daha ortaya koydu.

Bir siyasetçi için en büyük memnunluk kaynağı verdiği emeklerin boşa gitmediğini şahsen kendi gözleriyle görmesidir. Biz Türkiye’de bir teknoloji ekosistemi inşa etmek için sahiden çok gayret harcadık. Gençlerimizin hayallerinin peşinden korkusuzca gidebileceği bir iklimi ülkemizde kurmak için de çok çaba verdik. İşte bugün yıllar evvel diktiğimiz fidanların kök saldığını, serpildiğini ve meyveye durduğunu görmenin bahtiyarlığı içindeyiz.

Türkiye’de geri kalmışlığın prangalarını biz parçaladık, büyük ve güçlü Türkiye’nin altyapısını biz kurduk. Gençlerimize ben de yapabilirim özgüvenini biz kazandırdık. Dışa bağımlılığın, montajcılığın, daima diğerlerine muhtaç yaşamanın milletimize bahtı olmadığını biz gösterdik. Kendi vatandaşlarıyla birlikte tüm mazlum ve mağdurların umudu olan bir Türkiye’nin temellerini attık. Yatırımlarımızla ülkemizi bölgesinin parlayan yıldızı haline biz getirdik. İnşallah Türkiye 100 yılını da sizler inşa edeceksiniz.

Koalisyon masası arttı, evvel 6’lı dediler, sonra 7’li oldu, daha sonra 9’lu oldu, ne yapsanız boş, buradan bir şey çıkmaz. 9’lu koalisyonun adayı yeniden ipe sapa gelmez bir sürü şey söyledi. Ulusal teknoloji projelerinin sergilendiği Teknofest’e mesken sahipliği yapan şu havalimanımızı Amerikalı bir şirkete vermeyi taahhüt etti. Ülkemize, milletimize ve ordumuza hizmet eden yerli ulusal şirketler varken, Amerikalı firmaların reklam ajanslığına soyunmanın ismi mandacılıktır.

Bay bay Kemal senin o görüştüğün şahıslar benimle görüştü ve Türkiye’de bu türlü bir yatırım yapma dileklerinin olduğunu söylediler. Buyurun gelin dedim, bizim kapımız kâfi ki yatırımcı olsun herkese açık, hiçbir mani yok. O gün bugündür biz daha görmedik. Türkiye’de yatırım yapmak yürek ister yürek.

Kılıçdaroğlu ve yandaşlarının yönetiminde gazinin partisi Amerikan Muhitleri Cemiyeti’ne dönüşmüştür. Burada uzay çalışmaları yapılacağından kelam ediyor. Şayet bununla uydu fırlatma merkezini kast ediyorsa bu türlü tesisler yerleşim yerlerinden çok uzaklara deniz kıyılarına ve çöllere kurulur bay bay kemal. 16 milyon insanın yaşadığı bir metropolün tam göbeğinde bu türlü bir yer düşünmek bile başlı başına bir felakettir. Dersine yeterli çalışmamış her zamanki üzere. Yok burada teknoloji geliştirme çalışmalarının yapacağından bahsediyorsa hamdolsun İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce yer kurduk.

Anlaşılan bay bay Kemal’i Amerika seyahatinde birileri tekrar işletmiş, kandırmış Uzay mekik mars diyerek absürt bir projeyi buna yutturmuşlar. Neyse en azından boğaz köprüsünü kendisine satmaya kalkamamışlar. Kulağına fısıldananı tekrarlamaktan diğer meziyeti olmayan birisi için bu kadar nefes tüketmek bile israftır.

Gazi Mustafa Kemal’in anısına hürmeten CHP’yi bilhassa de CHP’ye oy vermeyi düşünen vatandaşlarımıza Allah’tan sabır diliyorum. Kendilerine cumhurbaşkanı adayı diye bu kişinin dayatıldığı başka partilere gönül vermiş insanlarımıza da Allah sabır versin diliyorum. En büyük sabrı da bir seçim periyodu çeşitli mecralardan daima kendisine maruz kalacakları için siz gençlerimize diliyorum. İnşallah gençler 14 Mayıs’ta tüm bu utanç sahnelerine son vermeye hazır mısınız?

TÜRKİYE’NİN BİRİNCİ UZAY YOLCULARI MUHAKKAK OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin birinci uzay yolcuları Alper Gezeravcı ve Cihangir Atasever’i de açıkladı.

FESTİVAL ALANINA TOGG İLE GELDİ

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile eşi Mihriban Aliyeva, şenlik alanına Anadolu kırmızısı Togg T10X ile geldi.

Erdoğan, salı akşamı katıldığı bir canlı yayında rahatsızlanmış ve programlarını iptal etmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir