Sevenlerime konser vermek istiyorum


Cemil Meriç’te 5 ay önce piyano eğitimlerine başlayan Emin konser vermeye hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde yaklaşık altı yıldır eğitim gören Emin Aktaş(33), beş ay önce öğrenmeye başladığı piyano derslerinde büyük başarı elde etti. Özel gereksinimli Emin Aktaş, ‘’Ben piyona çalıyorum. Gitar ve bağlama da çalmak istiyorum. Kendimi geliştirdikten sonra sevenlerime büyük konser vermek istiyorum. Evde geometri yapıyorum, toplama, çarpma, çıkarma, bölmeyi yapıyorum. Evde yemek yapıyorum, kek yapmayı biliyorum, kurabiye, tatlı yapıyorum’’ diyor.

EV İŞLERİNDE KATKISI ÇOK OLDU

Cemil Meriç’te eğitim almaya başladıktan sonra ev işlerinde daha çok katkısı olduğunu belirten Emin’in annesi Ümmü Hanım, ‘’Dışarıda markette bana daha çok yardım etmeye özen gösteriyor. Evde mutfakta sofra kurarken, yemek yaparken bile bana yardım ediyor, her şeyde katkısı oluyor. Eğitim merkezinde bisiklet kullanmayı öğrendi, korkusunu yendi. Önceden çok heyecanlıydı binemiyordu. Emin’e katkı oldu. Bisiklete binmeyi öğrenince de babası onu ödüllendirdi, bisiklet aldı’’ ifadesini kullanıyor. 

BİZİ HEM ŞAŞIRTTI HEM DE GURURLANDIRDI

Oğlunun 6 yıldır Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim aldığını belirten Ümmü Hanım, ‘’Küçükken tanıdıklarımızın düğünlerine gittiğimizde piyanoya ilgi duyardı. Heves etti. Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde piyano eğitimlerine başladı ve beş aydır devam ediyor. Bu kadar kısa zamanda bu gelişimi beklemiyorduk. Bizi hem şaşırttı hem de gururlandırdı. Piyano çalmaya başladı şimdi biz de mutlu olduk, çok hoşumuza gitti’’ sözleriyle duygularını anlatıyor. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN 153 ÇAĞRI MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesine bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören Emin Aktaş müzik eğitimin yanında mutfak atölyesi, el sanatları, beden eğitimi, drama, bağımsız yaşam, seramik mozaik, akıl oyunları, değerler eğitimi, bahçecilik, bireysel eğitim, okuma yazma ve matematik eğitimlerini almaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor.  E-KPSS’ ye girmek için hazırlanan Emin, Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde derslere giriyor. Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezindeki faaliyetleri hakkında 335 32 49 nolu telefondan ya da 153 Çağrı Merkezinden bilgi arayabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir