Yeni Şafak yazarı: Kılıçdaroğlu kendi adaylığı dışında bütün formüllere kapalı

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus cezası kararının akabinde muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik tartışmalara değinerek “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi adaylığı dışında bütün formüllere kapalı olduğunu” ileri sürdü.

İmamoğlu hakkındaki mahkûmiyet kararını Saraçhane’ye giden İyi Parti başkanı Meral Akşener’in ‘sevinçle’ karşıladığını yazan Likoğlu, “Mahkeme kararının beklendiği makam odası bir an düğünevine dönüyor. Doğal Meral Akşener ve tayfası için düğünevi oluyor. Canan Kaftancıoğlu için ise cenaze evi. Canan Hanım, Ekrem İmamoğlu’na verilen cezaya üzüldüğü için cenaze meskeni olmuyor natürel. İmamoğlu’nun haksız mirasa konduğunu düşündüğü için üzülüyor” diye yazdı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Bir parti, öbür bir partinin içişlerine karışmamalı” kelamlarını hatırlatan Likoğlu, yazısına şöyle devam etti:

“Akşener-İmamoğlu ikilisinin Kemal Bey’i nasıl taca attığını şu cümleden anlıyoruz: ‘Saraçhane’deki toplantıyı toplumsal medyadan öğrendim.’  Kılıçdaroğlu’nun bütün bu açıklamalarından kendi adaylığı dışında bütün formüllere kapalı olduğu tespiti çok rahat yapılabilir.

CHP’nin Meclis Küme Toplantısı için Ankara’ya çağrılan İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ile ortalarının güzel olmadığını itiraf ederek yola çıktı. İmamoğlu’nun bu itirafının altında neyin yattığını önümüzdeki günlerde göreceğiz.”

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir